Autentyzm

image

Joanna Koszek

pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeuta.
Właścicielka gabinetu autentyzm

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu i Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami metody Montessori. Ukończyłam również studia podyplomowe ze stosowanej analizy zachowania.

Swoją pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi trudnościami rozwojowymi zaczęłam już na wczesnym etapie studiów. Swoje doświadczenie zdobywałam w Fundacji JiM jako terapeuta zajęciowy i nauczyciel grupy przedszkolnej, następnie współpracowałam z prywatnym przedszkolem specjalnym, Centrum Navicula w Łodzi oraz Fundacją SYNAPSIS w Warszawie, gdzie zdobyłam bardzo duże doświadczenie w zakresie pracy terapeutycznej indywidualnej i grupowej. Miałam okazję nauczyć się pracy z dziećmi wykorzystując alternatywną komunikację PECS i AAC. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako zastępca dyrektora ds. merytorycznych w Pierwszym Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji SYNAPSIS. Praca ta dała mi możliwości tworzenia miejsca i fantastycznego zespołu terapeutycznego, z którym staraliśmy się zmieniać świat dziecka z niepełnosprawnością.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnych, grupowych, prowadzeniu diagnoz w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju, tworzeniu programów terapeutycznych, poradnictwa i konsultacji. Interesuję się zgłębianiem wiedzy na temat zachowań niepożądanych występujących u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu terapii behawioralnej oraz konferencjach zawodowych.

W pracy zawodowej kieruję się przekonaniem, iż intensywna praca z dziećmi wspomaga jego rozwój i powoduje nabycie umiejętności do samodzielnego funkcjonowania w dorosłości. Otwarcie mogę powiedzieć, że autyzm jest moją pasją.

Prywatnie miłośniczka podróży i górskich wędrówek. W wolnych chwilach chętnie czytam książki i oglądam dobre filmy.